Doganiamy najlepszych w Polsce

Jarmark Wielkanocny w mediach
8 kwietnia 2019
Tu liczy się przede wszystkim jakość!
26 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Doganiamy najlepszych w Polsce

O najważniejszych tematach w mijającym roku, ale także o planach na przyszłość – opowiada prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego S.A Tomasz Czajkowski.

Jak ocenia pan ostatnie 12 miesięcy, czyli drugi rok funkcjonowania Rynku pod nowym zarządem?

– Przede wszystkim cieszę się, że rozpoczęliśmy bardzo ważną inwestycję, a mianowicie ogrodzenie całego terenu. Zakończyliśmy już pierwszy etap tego zadania i śmiało mogę stwierdzić, że powoli zaczynamy pod względem organizacji i bezpieczeństwa doganiać najlepsze Rynki w Polsce.

– Do tej pory różnie z tym bywało?

– Delikatnie rzecz ujmując, zanim objęliśmy władze w spółce, była ona inaczej zorganizowana. Obserwowaliśmy inne podobne do naszej spółki obiekty. Nie można nie zauważyć, że u nas wiele rzeczy było postawione na głowie. Uznaliśmy, że właśnie bezpieczeństwo naszych handlujących, kontrahentów i klientówjest najważniejsze. Stąd takie działania.

– Z jakich Rynków czerpiecie wzorce?

– Przede wszystkim Renk-u, czyli Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego, ale także Bronisze czy Wrocław to – używając nomenklatury sportowej – ekstraliga.

– Czy już dogoniliśmy organizacyjnie wymienione rynki?

– Jeszcze nie. Czeka nas dużo pracy, ale nasze działania zmierzają właśnie ku temu, żeby dorównać najlepszym.

– Co jeszcze uważa pan za sukces ostatnich miesięcy?

– Na pewno uporządkowania spraw poaudytowych. Każda kontrola dała zarządowi informację o kondycji spółki, a także problemach koniecznych do rozwiązania. Z dumą mogę stwierdzić, że wszystkie zalecenia poaudytowe zostały zrealizowane. A zatem nasz Rynek spełnia i realizuje wszystkie zadania i obowiązki jakie ma spółka akcyjna. Myślę, że warto też wspomnieć o przeorganizowaniu pracy ZRRT, przemodelowaniu ciągów komunikacyjnych, udrożnieniu przejazdu i poprawie infrastruktury. To wszystko wpływa na zdecydowaną poprawę i komfort pracy partnerów.

– To znaczy, że Rynek się rozwija?

– Oczywiście. Świadczy o tym chociażby wzrost przychodów o blisko 12% w 2018 r. w porównaniu do roku 2017, czy też fakt, iż wiele nowych firm rozpoczęło z nami współpracę. Takich chociażby jak Airone, HRS czy Martech – to uznane marki nie tylko w Zielonej Górze, i w regionie, ale w całej Polsce.

– Jakie najważniejsze zadania do realizacjistoją przed zarządem w drugiej połowie 2019 roku?

– Najważniejszym tematem będzie rozbudowa głównego wjazdu, od Alei Zjednoczenia. Musimy go poszerzyć, żeby swobodnie mogły się wyminąć dwa auta, a także, żeby móc poprawić system monitorowania ruchu. Chcemy właśnie ten wjazd uczynić głównym. W trakcie najbliższych miesięcy uzupełnimy także ogrodzenie, a także doprowadzimy światłowody i prąd do najodleglejszych bram. Myślę, że do końca roku te zadaniazostaną zrealizowane.

– Dziękuję.