Kupuj świadomie – Produkt Polski

Jarmark za 12 dni!
26 listopada 2019
Wizyta w Rzeszowie
6 lutego 2020
Pokaż wszystkie

Kupuj świadomie – Produkt Polski

Trwa akcja „Kupuj świadomie – Produkt Polski”. Kolejną odsłonę rozpoczął dwa dni temu tweet-upem Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Kampanię organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To zdaniem resortu wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom konsumentów, którzy coraz częściej szukają produktów polskiego pochodzenia. W ramach przedsięwzięcia Ministerstwo wprowadziło przepisy ustalające jednolite kryteria używania znaku „Produkt polski”. Logo, dzięki grafice nawiązującej do polskiej flagi, jest łatwo zauważalne na opakowaniu.

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie konsumentów polskimi produktami rolno-spożywczymi i obierając sobie za cel zwiększenie rozpoznawalności i zbudowanie silnej marki polskich produktów żywnościowych, wszystkie działania promocyjnie prowadzone zarówno przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, jak i inne instytucje i organizacje odpowiedzialne za promocję polskiej żywności, realizowane są w ramach spójnej i jednolitej strategii komunikacji. Ma ona zwiększyć siłę i efektywność realizowanych przez sektor rolno-spożywczy działań informacyjnych i promocyjnych. Opracowana przez MRiRW „Strategia Promocji Żywności” określa jako główną ideę promowanie polskiej żywności pod wspólną marką „Polska smakuje”.

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie: www.polskasmakuje.pl