Wizyta Wicepremiera

Plony udane!
24 września 2018
Superwypieki
8 października 2018
Pokaż wszystkie

Wizyta Wicepremiera

W czwartek, 27 września Zielonogórski Rynek Rolno Towarowy S.A odwiedził wicepremier Jarosław Gowin.

Spotkał się m.in. z prezesem ZRRT S.A Tomaszem Czajkowskim i wiceprezesem Mirosławem Zelisko. W spotkaniu wzięli udział także poseł Artur Zasada oraz członek Rady Nadzorczej ZRRT S.A. Piotr Barczak.

Rozmowy dotyczyły głównie roli rynków hurtowych, jaką mają one pełnić w przyszłości.

– Dyskutowaliśmy o konkretnych rozwiązaniach, jakie niesie z sobą wykorzystanie przez Rząd takich spółek jak nasza, w celu jeszcze większej poprawy warunków polskich Rolników. Jestem przekonany, że tego typu spotkania, w których nasi przedstawiciele w Warszawie wsłuchują się w potrzeby w poszczególnych regionach Polski przyniosą wiele korzyści – podkreśla prezes Tomasz Czajkowski.

Według planów, ma powstać specjalny program we współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, środowisk akademickich oraz rynków hurtowych.

– Najpierw chcemy, żeby uczelnie dokonały analiz i badań, ile potrzebujemy w kraju żywności. Stworzyły mapy potrzeb żywieniowych Polaków. Zaś rynki hurtowe, mając odpowiednie zaplecze i przygotowanie, mogłyby się stać magazynami rezerw. Takie rozwiązanie w przyszłości znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo naszego kraju, szczególnie w sytuacjach kryzysowych w rolnictwie  – dodaje Tomasz Czajkowski.