Wspieramy futbol dziecięcy!

Wczoraj Warszawa, dziś Gdańsk
26 stycznia 2018
Sprawdź ceny produktów!
19 lutego 2018
Wczoraj Warszawa, dziś Gdańsk
26 stycznia 2018
Sprawdź ceny produktów!
19 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Wspieramy futbol dziecięcy!

– Bardzo liczymy na to, że na naszej współpracy skorzystają obie strony – mówi wiceprezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego S.A Mirosław Zelisko. Od początku tego roku spółka wspiera finansowo Akademię Macieja Murawskiego, która szkoli młode talenty piłkarskie.

Maciej Murawski to w świecie futbolu, szczególnie w Polsce, postać bardzo znana. Były reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata, a obecnie komentator telewizyjny – marka sama w sobie. Kilka lat temu założył piłkarską akademię dla dzieci, która z roku na rok coraz prężniej się rozwija. Trudno się temu dziwić, wszak od samego początku zasłynęła z profesjonalizmu i świetnego podejścia do dzieci. To nie umknęło uwadze szefom ZRRT. Już kilka tygodni temu podjęli oni rozmowy z Maciejem Murawskim na temat ewentualnej współpracy. Wspólne negocjacje szybko zamieniły się w konkrety. To już pewne, że Rynek będzie wspierał finansowo piłkarską Akademię.

– Jakiś czas temu spółki skarbu państwa otrzymały od premiera Mateusza Morawieckiego wytyczne w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, a także dobrych praktyk działalności sponsoringowej. Nasza współpraca z Akademią Macieja Murawskiego idealnie wpisuje się w te wytyczne – tłumaczy wiceprezes ZRRT Mirosław Zelisko.

I dodaje, że takie firmy jak Rynek muszą wspierać sport, w szczególności dzieci i młodzieży. – Była pani premier Beata Szydło pokazała kierunek, wyróżniając stypendiami najzdolniejszych młodych sportowców. Chcemy podążać tą drogą. Akademię obserwujemy od dłuższego czasu. Widzimy, jak się rozwija. Z kolei osoba Macieja Murawskiego jest gwarantem jakości i innowacyjności w szkoleniu młodych piłkarzy – podkreśla Mirosław Zelisko.

Co ciekawe, wiceprezes Rynku doskonale zna świat futbolu. Sam w przeszłości trenował największe lubuskie kluby, w tym m.in. Lechię Zielona Góra w drugiej lidze.

– Podoba nam się, że Akademia Macieja Murawskiego kompleksowo podchodzi do szkolenia i rozwoju dzieci. Stawia nie tylko na trening, ale także na edukację i zdrowy styl życia. Z naszej strony będziemy mogli pokazać młodzieży skąd pozyskiwać zdrową, naturalną i regionalną żywność – dodaje wiceprezes.

Warto wspomnieć, że na współpracy skorzysta także ZRRT. – Bardzo liczę, że zyskają obie strony. W zamian za pomoc Akademia zobowiązała się do promowania naszej spółki. Na razie porozumieliśmy się do czerwca. Jeżeli jednak kooperacja będzie się układać bardzo dobrze, wówczas pomyślimy o przedłużeniu umowy.